Líbí se vám tyto stránky?

Ano (233 | 74%)
Ne (82 | 26%)
HKZ.gif

Společný zájezd 9.září.2010

Klubů ZH Klatovska a Domažlicka

 

Ve čtvrtek 9.září 2010 o 6 hodině ranní se z Klatov vyjely 2 autobusy s 89 účastníky

směrem na Domažlice.Tam se připojily také 2 autobusy se 69 účastníky a průvodci

Společně jsme se vydali za poznáním i když nám moc počasí nepřálo.Jeli jsme oblastí smíšených lesů,,které patří městu Domažlice, k naší 1.zastávce a to"U České studánky.",zajímavé turistické místo .

Po obhlídce jsme pokračovali k další naší zastávce při říčce Bystřice, to byla zřícenina bývalého zámečku,který byl vystavěn v alpském stylu,a z něhož zůstalo torzo brány.Prošli jsme kolem přilehlého jezírka a po asi 200m jsme se zastavili u smrku,který je označen jako památný strom u zámečku.Smrk je vysoký 46m 20cm/ má ulomenou špičku/a obvod kmene je 4m 65cm.

Další naší zastávkou bylo vyhledávané místo „Tři znaky"ve výšce 855m n.m.Od zaparkovaných autobusů jsme šli po státní hranici s Německem asi 20minut k místu,kde je nejen pamětní deska se znaky 3 zemí:Čech,Bavorska a Horní Falce ,ale jsou zde i vytesány do hraničního kamene.

Při různých příležitostech se zde setkávají Češi a Němci.Místo je rozcestníkem pěších i lyžařských tratí.

Zpáteční cesta ze Tří znaků nás vedla prostorem bývalého PS útvaru a také pod oblastí,kde jsou vysazováni tetřevi.až na další zastávku- Čerchov 1042m n.m-nejvyšší hora Českého lesa.Čím výš jsme stoupali,tím přibývala mlha.Na Čerchově   

je vojenská radiokomunikační betonová věž z r.1976 ,dále pak turistická chata s rozhlednou 25m vysokou z r 1905 a v současnosti opět zpřístupněna.Po výstupu na rozhlednu je pak odměnou pěkný výhled do kraje.Tak o tom jsme si mohli nechat jenom zdát,viděli jsme jen a jen mlhu,snad někdy příště.

Alespoň jsme se trochu občerstvili v místní horské chatě.

Asi po hodině jsme sjížděli z kopců po císařské silnici když nás průvodce upozornil na jedné z křižovatek na zasazený „zvláštní Kámen", který byl letošního roku odhalen na počest hraběte Stadiona, jenž se o stavbu silnice v r 1905 zasloužil. Přes Výhledy jsme sjížděli do Chodova u Trhanova,původní privilegované chodské obce,jejíž záčátky se datují z r.1365 .Dnes má obec 743 obyvatel a také se zde v poslední době hodně udělalo např plynofikace,bytovky,dětské hřiště,hasičské zbrojnice atd. Obec žije také bohatým kulturním životem.V místním kulturním domě,který čeká také na zvelebení, nás přivítal starosta obce,pak vedoucí KlubuZH Domažlicka,který věnoval našemu Klubu malovaný chodský talíř.Za náš Klub poděkoval vedoucí pan Václav Drha a sdělil,že na příští rok připravíme na oplátku my zájezd po Šumavě.Měli jsme zde společný oběd a přátelské posezení s harmonikou a zpěvem.Čas byl i na popovídání až do 16,30 hod.,kdy jsme se s našimi přáteli rozloučili a vyjeli směr Klatovy ,kam jsme dorazili před 18 hodinou.

Můžeme konstatovat,že zájezd byl zajímavý ,že se vydařil, až na to počasí,které naplánovat nelze.

 

Kalendář akcí
Poslední změny
oznámení poj. události - úraz - ostatní
Informace z SH ČMS - aktuálně
zásady PHL 2018 - soutěže 2018
pravidla soutěží OSH KT 2018 - soutěže 2018
Spolky a ochrana osobních údajů... -aktuálně
pravidla požárního sportu 2018 - soutěže 2018
PHL Rozsedly - soutěže 2018 PHL
PHL Nýrsko - soutěže 2018 PHL
PHL po 10. kole - soutěže 2018 PHL
PHL Malá Víska - soutěže 2018 PHL
Kurz trenérů požárního sportu - aktuálně
Školení vedoucích MH, dorostu - ORM
Pozvánka na ZPV - ORM
Zápis z VV 12.9. - výkonný výbor
Projekt Mladý sportovec - aktuálně
Členské přihlášky hasičů a mladých hasičů - ostatní
Zápis z ORR 20.9. - ORR
Zápis z ORM 13.9. - ORM
Stránky vytvořil Radek Sedláček
Administrace: Mgr. Lenka Martinová
email: LenkaNohova@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one