Líbí se vám tyto stránky?

Ano (315 | 76%)
Ne (97 | 24%)
HKZ.gif

Společný výlet  Aktivů ZH  Klatovska a Domažlicka

 

Ráno, v úterý 6.září, slibovalo po propršeném pondělku ,že by mohlo být pěkně a že nás Šumava přijme ve vší své kráse.. V 7 hodin od OSH v Klatovech , směr Šumava, vyrazily 2  autobusy klatovských účastníků a 2 autobusy domažlických účastníků.

V každém autobusu byl průvodce znalý Šumavy . Díky nim jsme poznali blíže následující místa :ZHŮŘÍ,DOBRÁ VODA,HARTMANICE,KVILDA ,ROKYTA,JEZERNÍ SLAŤ.

Zastavení na Zhůří:vesnice ,která žila od roku 1613 až do roku 1948,byla zcela zbořena ,byl to vojenský prostor.V roce1999 místní rodáci nechali vystavět kapli Nejsvětější Trojice.Nedaleko ní stojí památník deseti příslušníkům americké armády,kteří zde padli v roce 1945 při obsazování  obce.

Zastavení v Dobré Vodě:prohlédli jsme si barokní kostel sv.Vintíře,kde je umístěn unikátní skleněný oltář,skleněné obrazy Křížové cesty a Betlém.To vše od Vladimíry Tesařové. .Nezapomněli jsme se napít z léčivého pramene.Další zajímavostí je Muzeum Šimona Adlera,židovského rabína a historika .Památník byl vybudován z rodného domu rodiny Adlerových  v roce  1997 a je zde expozice věnovaná židovské kultuře a osudu židů v západočeském pohraničí.

A zastávka v Hartmanicích :.Nejznámějším místem je synagoga z r.1883,zde nám promítli video,na kterém je  zachycena historie  a záchrana budovy ,co to stálo námahy ,aby opět žila . Expozice připomíná soužití Čechů,Němců a Židů na Šumavě,zajímavé byly fotografie šumavských vesnic, které byly zlikvidovány po roce 1948.

No  a Kvilda,tady nás překvapilo,jak se zde staví,jak se Kvilda rozrůstá a jak zde mají výborné pečivo v místní pekárně.V informačním středisku jsme zhlédli film o Šumavě .

Při putování Šumavou nelze přehlédnout slatě.My jsme se zastavili na Jezerní slati,která leží v polovině cesty mezi Horskou Kvildou a Kvildou a má rozlohu 120 ha,prošli jsme naučnou stezkou  a abychom ji měli jako na dlani,dívali jsme se z vyhlídkové  věže.

Známým místem je také Rokyta ,kde je v informačním středisku zajímavá expozice o životě a práci dřevařů a vorařů na Šumavě včetně informací o  Vchynicko-tetovském kanálu,který byl postaven na konci 18 stol.a sloužil pro přepravu dřeva z okolí Modravy..

Náš výlet končil obědem v restauraci „U Luhanů"v Petrovicích u Sušice .Po dobrém obědě byla  i dobrá zábava ,o kterou se postarali dva harmonikáři:pan Petrželka z Domažlic a pan Malát z Klatov .Na společné posezení našich obou Aktivů přijala pozvání  paní senátorka Rippelová.

Tento výlet zhodnotil  vedoucí Aktivu Klatov pan Drha a  také vedoucí Aktivu Domažlic pan Marián,který nám poděkoval  za zajímavě zvolenou trasu i za objednané slunečné počasí,které skutečně vydrželo po celý den . Poděkování patřilo také průvodcům za jejich  zajímavá

povídání.No a okolo 18 hod jsme se navzájem rozloučili a vyjeli směr Klatovy a Domažlice.   

 

 

Kalendář akcí
Poslední změny
Členské přihlášky hasičů a mladých hasičů - ostatní
formuláře ke stažení pro MH - ORM
Směrnice sportovních oddílů SH ČMS - aktuálně
Formuláře souhlas se zápisem, výpis z usnesení , příloha k registračnímu listu - aktuálně
Metodický pokyn hlavní hygieničky ČR k jednotnému postupu krajských hygienických stanic při konání sportovních akcí - aktuálně
Zápis z jednání III. Shromáždění delegátů OSH Plzeňského kraje, konaného 29.4.2021 v Lužanech - aktuálně
výsledky PO očima dětí (krajské kolo) - ORM
Usnesení a zápis z 2. zasedání z VV - 23. 6. 2021 - výkonný výbor
výsledky krajských kol Plamene a dorostu - ORM
Usnesení ze VI. sjezdu SH ČMS ze dne 9. 7. 2021 - aktuálně
výsledky PHL (Sušice, Def. Lažany, Rozsedly) - soutěže
výsledky jednotlivých kol PHL - soutěže, PHL 2021
formuláře na vyúčtování dotací pro MH - ORM
zápis z ORŽ 15.9. - ORŽ
zápis z VV 7.9. - výkonný výbor
zápis z ORR 23.9. - ORR
pozvánka na spol. zasedání 26.10. - aktuálně
svozový plán pro ZPV - ORM, ZPV
Stránky vytvořil Radek Sedláček
Administrace: Mgr. Lenka Martinová
email: LenkaNohova@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one